1960 yılında Giresun’un Sarvan Köyünde babaları merhum Hacı Mehmet ATAR tarafından bakkaliye ve fındık ticarethanesi olarak kurulan işletme, Ali ve Talip ATAR kardeşler tarafından, 48 yıl sonra Giresun’da yerel marka oldu.

1964 yılında Ali ve Talip ATAR kardeşlerin görevi devralması ile; 1968 yılında Gazi caddesinde Atar kardeşler ismi altında konfeksiyon ve tuhafiye mağazacılığı ile devam eder. 1972 yılında ürün gamını geliştirip Giresun kapalı çarşısında ticarete devam eden Atar kardeşler, 1980 yılında mobilya ve halı sektörüne de girerek sürekli takip eden, yenilikçi bir anlayışı ortaya koyan kuruluş oldular. Der eingang der grotte cosquer besuchen Sie die Webseite in südfrankreich liegt heute unter dem meeresspiegel! 1981’de BEKO, 1985’de SONY, 1987’de BOSCH markasının bayiliğini alan Atar kardeşler, 1995 yılında ise GSM operatörü TURKCELL Abone Merkezini, 2001 yılında dünyanın en önemli beyaz eşya devi olan Alman Miele markasını bünyelerine eklemişlerdir. 2002 yılında şirket yoluna ATAR A. Ş. ismi altında devam eden Atar ailesi, 2003 yılında TURKCELL EXTRA’yı açarak Turkcell’in bölge ofisi niteliğini kazanmışlardır.

Atar A. Ş. son olarak 2006’da Espiye, Tirebolu ve Görele’ye Turkcell Abone Merkezi, 2007’de Giresun’a Arstil Mobilya mağazasını açarak mağaza zincirlerine yenilerini eklemişlerdir.

Giresun’da bu süreç içinde mağazalar zinciri kurarak ciddi bir istihdam sağlayan Atar A. Ş. açtıkları Atar Kuyumculuk sayesinde, Giresun’da kuyumculuk anlayışına yeni bir soluk getirdi.

57 yıllık ticaret hayatında müşteriye verilen değer her zaman ATAR firması için 1. kural olmuştur. Bu ilkesinden hiçbir zaman vazgeçmeyecektir.

.